Jmenuji se Alexej J. Zerebjatjev a pochazim puvodem z Ruska ale vetsinu zivota jsem vsak prozil v CR a od 2004 ziju v Irsku. K fotografovani jsem se dostal na sve prvni ceste stopem po evrope nekdy kolem 97ho roku a to s noname automatickym fotoaparatem. Po nekolika pokusnych snimcich, ve stare fabrice na dynamit nedaleko francouzske vesnicky Port Vendres, jsem zjistil, ze me fotografie bavi. Pri dalsi ceste o rok pozdeji, tentokrat do Maroka, me maminka vybavila automatickym fotoaparatem Kodak, ktery mi umoznil zhotovit o neco lepsi zabery, ale porad to nebylo ono. Pak mi muj nejlepsi pritel poradil at si koupim zrcadlovku. A tak zaclo me prvni opravdove fotografovani s sovietskym Zenitem, ktery mi prodal muj kolega v praci za 400Kc i s barevnyma filtrama pro CB fotografii a mezikrouzkem na makro jez dodal memu zacatecnickemu fotografovani novou dimenzi. Zenit dostal zatezovou zkousku po ceste na vychod Turecka, kde obstal...ale ne na 1ku. A to me primelo k upgradu.
Po roce v Irsku mi ekonomika tahle zeme umoznila si usetrit na moji prvni profi vybavu. Canon Eos 3, se skly Canon EF 24-70/2.8L USM a EF 24/1.4L USM , Sigma 105/2.8 Macro , a stim sem odjel na 3 mesice do jizni ameriky.
Tam jsem nafotil neco pres 60 roli filmu a tim zjistil, ze je treba dalsi upgrade.... a to digital. Abych vyuzil stavajici skla, tak moje volba byla Canon 5D. Po zkusenosti lovu za Condorem v Chile a Peru mi doslo ze je treba taky nejakej ten zoom...tak mi boss k vanocum pridal dalsi upgrade Canon EF100-400/4.5-5.6 ISM. 
Pozdeji bylo za potrebi fotografovat i indoor, takze doslo na koupi blesku a prvni pokusy s umelym svetlem. Priznam se, moc to neumim a rad bych se to naucil, nebot krome krajinek, reportaze a makrofotografie , bych se chtel vice venovat portretum. Rad cestuji a s tim je i silne propojen muj konicek. Rad sportuji na suchu i na zemi a i s timto je muj konicek tematicky svazan. Vetsinou cestuji a fotim sam, ale nebranim se nejakemu zajimavemu projektu, kde je i moznost cerpat zkusenosti ostatnich. Rad se podelim take i o sve fotografie na mem fotoportfoliu na www.photodiscovery.eu




Tilt Shift objektivy su specificke tym ze umoznuju naklon roviny. Tilt umoznuje docielit rozsiahlu sirku pola dokonca aj pri maximalnej clone a stale udrzia cely subjekt zaostreny. Shift koriguje lichobeznikový efekt viditelny napriklad na vysokych budovach, takze subjekt nie je zdeformovana perspektivou. Vyuzivaju sa najma pri foteni architektury.  V dnesnej dobe sa tieto efekty daju uspesne simulovat aj v pocitaci. Realne foto potom vyzera ako odfotena miniatura.






foto: Marcel Buransky a Marian Minarik

temou domacej ulohy je: Smutok stromov. uzavierka bude 30.4. a akceptuju sa dve fotografie od kazdeho clena na uvedenu temu v rozliseni max. 1200x1000. hlasovanie prebehne pocas prveho majoveho tyzdna. tak prajem dobre svetlo!

foto: Juraj Navratil

foto: Marian Minarik